Език:
Български
Намери подходящо финансиране
  • Възможности за финансиране
  • За финансови посредници
  • Програми
  • Ресурси и насоки
  • Новини и търгове
  • Профил на купувача
  • За нас
Търси в сайта Намери подходящо финансиране
Виктория Христова в Bloomberg TV: Целим преодоляване на регионалните различия

Виктория Христова в Bloomberg TV: Целим преодоляване на регионалните различия

Време за четене: 1 минута

Младите хора у нас имат идеи в опазване на околната среда, социалното предприемачество и здравните иновации - проекти с широко положително въздействие. Това коментира изпълнителният директор Виктория Христова в интервю за предаването „Бизнес старт" на Bloomberg TV по повод предстоящата финална конференция по програмата ни „Инкубатори за иновативни предприятия".

Инициативата реализираме с финансиране от програма "Еразъм" и в сътрудничество с Асоциацията за международно обществено развитие и СУ "Св. Климент Охридски". Менторски сесии бяха проведени в девет града в цялата страна. Бяха обучени над 200 младежи, повечето от които студенти. "Виждането на целия ни екип е, че в ранните години младите хора трябва да придобиват умения, които са важни не само при собствен бизнес, но и за кариерно и професионално развитие", коментира Виктория Христова и допълни, че това е само една от инициативите на Фонд на фондовете в подкрепа на младежкото предприемачество в страната. Друга голяма и успешна наша инициатива е националният конкурс "Най-добър младежки стартъп на България", в който тази година има четири пъти повече участници спрямо предходните две години.   

"С развиване на инициативи в цяла България видяхме, че наистина има регионални различия и именно тук е ролята на Фонд на фондовете. Наша основна мисия и визия, е да работим усилено за преодоляването им във времето. Затова и следващите ни финансови инструменти и програми ще насочват половината от финансовия ресурс извън Югозападния регион", подчерта Христова.

В разговора бяха цитирани и данни от доклад за иновациите на Eurobarometer от март 2023 г. България е посочена като лидер в ЕС от гледна точка на нагласите към предприемачеството и реализацията им сред младите хора. Статистиката показва, че страната ни е с най-висок дял на ангажирани с предприемачество младежи между 15 и 30 години - 14% спрямо среднo 9% за ЕС. "Изпреварваме европейското ниво и за младите хора е много важно да придобиват отрано умения, които са задължителна предпоставка за успех - финансови умения, как се изготвя бизнес план и още много. Затова и обученията и програмите на Фонда, насочени към младите хора, са наистина полезни. У нас се подготвят кадри, които ще са адекватни на променящата се обстановка", коментира Виктория Христова.

С какви още програми и инициативи подкрепяме младежкото предприемачество в България и какво планираме - чуйте в цялото интервю тук.

 

Търси

Нашата детайлна търсачка позволява на потребителите да търсят лесно и удобно конкретни материали в сайта.

Категории, в които ще търсиш